„Borussia” właśnie wchodzi w ten lista.

„Borussia” właśnie wchodzi w ten lista. Oferujemy rozważyć sytuację od środka, przypomnieć sobie kto odszedł, kto przyszedł, a kto jeszcze może opuścić zespół.

Felipe Santana. Brazylijski obrońca wiernie pięć lat służył klubu i w tym czasie zdobył sobie status najbardziej zaufanego obrońcy ławki w Bundeslidze. Felipe z powodzeniem zastępuje i , gdy te zawiódł, ale stałego miejsca w bazie nie miał. Stąd, jego przejście w „Schalke” wydaje się to dość logiczne. Santana dawno mówił, że chce dostać się na domowy Mistrzostwa Świata, a siedząc na ławce, mało prawdopodobne, aby znaleźć się tam.

Mario Götze. O opieki utalentowanego niemca w bayern monachium za 37 milionów euro okazało się jeszcze wiosną, ale namiętności wokół to przejścia do tej pory nie cichną. Jeśli zarząd klubu i sztab szkoleniowy pogodziła się z tym, niektórzy kibice wciąż nie mogą wybaczyć swego niedawnego pupila. I można je zrozumieć.

Kalka kampania Borussii Dortmund
Bodaj czy nie najbardziej utalentowany i obiecujący gracz drużyny dosłownie zimą przysiągł w miłości do klubu, a potem poszedł do obozu jednego z głównych konkurentów, zarówno wewnątrz, jak i na arenie międzynarodowej, gdzie będzie otrzymywać około 12 milionów euro rocznie. Teraz Götze leczy kontuzję i, całkiem możliwe, łokcie po meczu o Superpuchar europy.

Moritz . Ten facet spędził w Dortmundzie dwa owocnych sezonu, ale duża konkurencja w linii nie pozwalała mu grać regularnie, co jest bardzo ważne dla młodego i podającego nadziei piłkarza. „Borussia” przedłuża kontrakt z piłkarzem do 2017 roku, ale dała w dwuletnią dzierżawę „”, gdzie będzie miał większe szanse wykazania się.

Leonardo . Tutaj podobna historia z . i utalentowany pomocnik, który wyjechał za dostaniem się w „Hannover”. Co prawda, nie do wynajęcia, a na stałe, ale z prawem odkupu do „Borussia” za 6 milionów euro.

Być może odejdą.

Robert Lewandowski. Zaraz po odejściu Götze, plotki zaczęły się komunikować z Bayernem monachium i głównego . Ale tu już zarząd klubu wykazują charakter i kategorycznie odmówił sprzedaży polaka w monachium klub. Kontrakt Lewandowski wygasa za rok i, chcąc instrukcji, przejdź do „Bawarii” może już tylko wolnym agentem. Czego nie można powiedzieć o innych klubach. Jeśli Robert zgłosi chęć przenieść się w inny mistrzostwa (w Niemczech, oprócz Bayernu, transferową cena polaka po prostu inne kluby nie ciągnąć), „Borussia” jest gotowa rozważyć propozycje.

Kalka kampania Borussii Dortmund
Julian Schieber. Przyszedł rok temu z „Stuttgart”, napastnik zatrzymał się w rozwoju. Rzadkie wyjścia na wymianę i czyszczone przegrana walka Lewandowski w linii ataku – to wszystko, czego do tej pory dokonał Szyber w Dortmundzie. Będzie zaskoczeniem, jeśli on w końcu będzie zacząć sezon w drugiej drużynie. Na razie, najbardziej interesuje „Wolfsburg”.