Jeśli dziecko usłyszy wystarczająco dużo od rana twoich instrukcji

4

Bądź cierpliwy.

Zapomnij o krytyce i podnieś głos. Lepiej pamiętaj o sobie w tym wieku. Spróbuj obudzić go rano z uśmiechem, przygotować ulubione śniadanie, życzyć mu powodzenia, być świadomym wszystkich swoich spraw. Zapytaj, jak minął dzień, czego się nauczył, z kim się zaprzyjaźnił itd.

– Nie wyrażaj niezadowolenia.

Jeśli dziecko usłyszy wystarczająco dużo od rana twoich instrukcji, obraźliwych wypowiedzi, wtedy będzie doświadczać emocjonalnego podniecenia przez cały dzień. Wpłynie to na jego zdrowie, zachowanie i oceny.

– Nie ładuj pierwszych równiarki w wielu dodatkowych klasach.

Jest tak trudny, aby cały dzień zachowywać się w szkole, myśleć i reagować. Przypuśćmy, że przynajmniej przez kilka miesięcy w szkole przejdzie adaptację, przyzwyczai się do obciążeń i zespołu. Następnie wspólnie decydujesz, gdzie lepiej pójść dalej.

– Rozwiąż jego problemy.

Jeśli dziecko nie ma związku z kolegami z klasy lub nie ma kontaktu z nauczycielem, częściej chodzą do szkoły, aby lepiej poznać nauczyciela i jego rówieśników. Ciągła komunikacja rodziców z nauczycielem zazwyczaj pomaga dziecku w poprawianiu wyników i nawiązywaniu kontaktów. Wyjaśnij dziecku, jak zachowywać się w różnych sytuacjach.

– Nie skarżysz się na lag.

Złe oceny i zachowanie, a nie powód, by karać dziecko. Nie w pełni przystosował się, więc musisz trochę poczekać i wszystko się ułoży.

– Spędź wspólny urlop.

Dziecko potrzebuje kontaktu rodzicielskiego i wspólnego odpoczynku. Częściej przebywaj w salach gier, w przyrodzie, w parku, w kinie lub po prostu spacerując po mieście. Dziecko, podobnie jak rodzice, musi zostać oderwane od studiów i zmartwień szkolnych.

Wielu rodziców poświęca wystarczająco dużo czasu, aby wyjaśnić dziecku, jak coś zrobić, kiedy lepiej jest zachować ciszę, jak zachowywać się przy stole i w miejscu publicznym, ale wszystkie słowa pozostają niespotykane lub szybko zapomniane. Rodzice są źli na niechęć dziecka do robienia tego, o co go proszono, ale nie widzą wyjścia. Jak w razie potrzeby nauczyć dziecko?