Kvitova monituje w półfinale Australian Open Szarapowa

Melbourne. Czeska tenisistka Petra Kvitová i Maria Šarapovová Rosji rozpocząć w czwartek przed siebie w drugim półfinale singli kobiet w turnieju Australian Open w Melbourne Grand Slam. Kvitova w ćwierćfinale jako rozstawiony numer dwa Włochów konsultowany Sarra Errani w dwóch setach 6: 4 i 6: 4

Szarapowa w pozycji rozmieszczone cztery pokonał w derbach Jeketarinu ich rodak Makarova, który niespodziewanie wyeliminował w rundzie amerykańskiego Serena Williams, gładko 6: 2 i 6: 3 miejsce

Kvitova i Šarapovová poprzez proces między elitą kwartet zachował szansę stać Australian Open po numer jeden światowego. Ich wzajemny pojedynek na Rod Laver Arena będzie powtórzenie zeszłorocznego końcowego Wimbledon Lawn, który triumfował w trzech setach 21-letni Czech.Errani nie używać prowadzenie 4: 1

Możliwość zastąpienia daňků Caroline Wozniacki na tronie żeński tenis ma białoruską Victoria Azarenková. Posiano trzy w drugim półfinale spotykamy broniącej mistrzyni jedenaście „pająka” belgijskiego Kim Clijstersovú.

Kvitova wygrać ćwierćfinału twardy Errani dotknięciu. W drugim secie przegrywał 1: 4, ale następnie wygrał pięć meczów z rzędu i został pierwszym półfinalistą czeskie Australian Open od 1991 roku, kiedy elita kwartet przekazany Jana Novotná.

„Wiedziałem, że mecz z Errani nie będzie łatwe, choć niektórzy twierdzą, że to będzie bardzo proste. Na początku byłem trochę nerwowy, nie mogłem dobrze skoncentrować się na każdym spotkaniu. Sara jest bardzo dobra wsie przeniesiony.Przy wyniku 1: 4 w drugim secie powiedziałem sobie, że muszę grać więcej w sądzie i popchnąć do wymiany. I dodaje agresji i to była droga do sukcesu „, powiedział Kvitova w pierwszym wywiadzie tuż przy sądzie. Szarapowa można dodać drugie zwycięstwo

Szarapowa v Makarova potwierdzonej roli faworyta. Champion z Melbourne Park w 2008 roku w trakcie całego meczu dobrze zarządzane i returnovala i dłuższych wymian od linii bazowej ciągle pchane sierpnia obronny. Po gładkim triumfie Szarapowa tajnym zadowolenia.

„Cieszę się, że wygrałem w dwóch zestawach i zapisane wymusić finale to będzie bardzo trudne. Musiałem przejść długą drogę, aż udało mi się dostać z powrotem wśród światowych liderów.Po 10-miesięcznej przerwie spowodowanej przez shoulders’m szkody przechodzi trudny okres, ale mam jeszcze nadzieję, że mogę dostać na dawnym stanowisku „, powiedział Szarapowa, która wymaga, aby w tytule Melbourne wrócić na szczyt rankingu kobiecych kobiet. – Single – P:

Petra Kvitová (2-CR) – Sara Erraniová (Tal). 6: 4, 6: 4

Maria Šarapovová (. 4 -RUS) – Jekaterina Makarovová ( R). 6: 2, 6: 3