Londyn przeżywa obciążenie tenisa trawy

Bratysława. Wimbledon jest dla tenisistów najbardziej znany, najważniejszy turniej i jego znaczenie w tym roku wzrosła o mniej niż trzy tygodnie po ostatnich meczach, najlepsi gracze powrócą na trawie w Londynie do walki w turnieju olimpijskim. Zwycięzcy Wimbledon będą głównymi faworytami do złota olimpijskiego.

A organizatorzy w All England Club będzie miał cholernie mało czasu, aby opublikować Grand Slam zreparovali zniszczoną trawę i przygotować się do sądów olimpiadzie.

„Ponieważ otrzymaliśmy specjaliści gwarantują, że przywileje i sądy trawy będzie przez krótki czas znowu jak nowy”, powiedział w tym roku podczas roboczej wizyty w Bratysławie głównego sędziego Andrew Jarret w Wimbledonie.Djokovic będzie bronić jednostkę pocztowy

W męskich singli na Wimbledon wygra w 2003 roku trio jedynie Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic. Trio vládne męski tenis rywalizacja między graczami i fanami wzbudzonych.

Zeszłoroczny tytuł Djokovic broni Srb, w dramatycznym finale bije hiszpański mańkut Nadal i następnie euforia na kolanach skosztował smaku trawy na korcie centralnym. Nadal następnie złożone z jego pozycję jako światowego lidera.

W tym roku Djokovic będzie pod wielką presją. Jeśli dojdziesz do finału, dwaj najwięksi konkurenci może zdetronizować tron.

Federer by ponownie stać się jednostką, jeśli Djokovic wygrał turniej i nie mógł dostać się do finału.Nadal będzie numerem jeden, jeśli gracz triumfuje i serbski tenisista nie dostać się do półfinału. „Rywalizacja motywuje nas dodatkowo popycha nas do ciągłego doskonalenia”, powiedział Nadal.

Trinity Federer, Nadal, Djokovic Roland Garros w 2005 roku podzielił 28 z 29 turniejów Wielkiego Szlema i jedyny argentyńska Del Potro w US Open 2009 tasuje się między nimi. Rejestrator Federer z 16 tytułów, ale ostatni podniósł trofeum nad głową w Australian Open 2010, a potem zdominował turniej Nadal Djokovic.

„Czuję, że teraz może przyjść mój czas”, powiedział Reuters 30-letni szwajcarski. „Mam dobre szanse na Wimbledonie i US Open.”

Federer chętny do radzenia sobie rekordową Renshaw i Sampras, który już siedem tytułów Wimbledonu.

strona umieszczono ponownie liczy Murray, V.Brytania czeka na zwycięzcę Grand Slam już 76 lat.

Zgodnie z loterii do półfinałowej pary mogłyby spełniać Djokovic – Federer Murray – Nadal. Evert wierzy Szarapowa

Podczas gdy mężczyźni w ciągu ostatnich dziewięciu turniejach Big Four dzielone z pierwszych do Nadal Djokovic, kobiece single miał osiem różnych víťaziek. Belgičanka Clijstersová wygrał tylko dwa razy.

„największe szanse daję Szarapowa, powiedział Amerykanin Chris Evertová. Były numer jeden świat jest obecnie analityk ESPN. „Jego obsługa jest skuteczny na trawie, to będzie jeszcze lepiej niż na Roland Garros.Już robi wiele podwójnych błędów, jak poprzednio, gra jest ogólnie lepsze „

W Rosji Szarapowa ma w ciągu ostatniego roku najbardziej stabilnej formie. – Po zeszłorocznym finale z czeskiego Kvitova również grał w Australian Open finału z Białorusią Azarenka miesiąc temu wygrał Roland Garros. Zasługują na to gracz z numerem jeden WTA.

Po eksplozji na paryskim sądzie gliny, który stracił w pierwszej rundzie Wimbledonu będzie ponownie spośród kandydatów, którzy prowadzą amerykański Serena Williamsová. „Zagraj mi jeszcze większą motywację do ciężkiego treningu,” powiedział zwycięzca Wimbledon czterokrotnie.

Szarapowa jest w górnej części krzyżaka, aż dolny opłata S. Williamsová, Kvitova i Azarenka.Słowacki siedem

Sześciu przedstawicieli słowackiego tenisa, którzy walczyli o udział pozycji rankingu – Lack, Klizan, Becky Cibulkovy, Hantuchova, Rybarikova – kwalifikacje outdraw z 19-letnią Cepelova.

Najlepsze warunki do sukcesu ma Cibulkova. W ubiegłym roku, po zwycięstwie nad numer jeden światowego Wozniacki walczył swoją drogę pośród pierwszej ósemce.

Klizan, Hantuchova Rybarikova odegrać 1 runda mecz już w poniedziałek.Poniedziałkowa Los Słowacy

Martin Kližan (Słowacja) – (Arg.) Juan Ignacio Chela / Drugi mecz na korcie nr. 16 (począwszy od około 14:00 GMT)

Daniela Hantuchová (SR-27) – Jamie Hampton’S (USA) / a czwarta gra na korcie nie. 3 (począwszy od około 18:30 CEST)

Magdaléna Rybáriková (Słowacja) – Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) / pierwszy mecz na korcie nr. 2 (start o godzinie 12:30 h CET)

Andre Begemann, Igor Zelenay (Nem./SR) – Eric Butorac, Jamie Murray (USA / V. Brit-14) / Sąd ustalił później (nie rozpocząć przed godziną 18:00 H GMT)