Maroko straciły Puchar Afryki, ale nasze współczucie zasługują

afrykański futbol poprzez prawdziwie dramatycznego rozwoju. Kilka dni temu Marokańczyków końcu udało się przekonać Afrykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CAF) na ostrym groźby rozprzestrzenienia wirusa Ebola; a następnie, gdy Arabowie stracili prawo do organizacji Mistrzostw Afryki w leckterých oczami natychmiast przekształcony męczenników. Ale to jest tak dobrze?

W wielu miejscach można już przeczytać, że tak.Wśród licznych zwolenników marokańskiej decyzji, na przykład, zawarte znanego serwera Goal.com korespondenta Ed Dove.

W tym artykule jednak spróbuje twierdzą przeciwnie, optykę, że Marokańczycy stwarzane jako pozytywnego bohatera, jeśli nie prawdziwy humanista.

Jakoś automatyczne założenie, że administracja marokański tak radykalnie działał w oparciu o zwykłą troską o życie swoich ludzi, w rzeczywistości, przynajmniej na pierwszy rzut oka wydaje się raczej drugi absurd.A to z kilku powodów.

Po pierwsze, trudno z nim korespondować z oświadczeniem tych na losy całej imprezy (z) decyzji. „My byliśmy szczęśliwi,” cieszył przykład, niezwłocznie po podjęciu decyzji o wycofaniu hostingu lokalnej marokański minister ds Turystyki Lahcen Haddad. „W oczach biur podróży i całej branży, wzmacnia nasz wizerunek bezpiecznej i wolnej od ryzyka przeznaczenia. Cieszę iw pełni popieram. To była dobra decyzja.”

Powiedzmy sobie wyobrazić, może coś takiego troska o zdrowie swoich obywateli? Czy to nie wydaje się być problemem dla jednej dziesiątej marokańskiej gospodarki, już cierpi w wyniku sektora turystycznego jest cierpienie niszczącym działaniem wirusa Ebola w całej Afryce, niezależnie od rodzaju gry w piłkę nożną…?Dla siebie, muszę powiedzieć, że ten ostatni

Należy Benkiraneho rząd naprawdę zależało głównie na ludności marokańskiej, przyjęta natychmiast sporządzić blokowania się Puchar Narodów Afryki (APN) dla wszystkich widzów zagranicznych. – jak zresztą brzmiał jeden z ostatnich ustępstw CAF

a może powinienem być może uniknąć dokonywania wyboru Gwinei. – jeden z trzech Ebola dotkniętych krajach (a także jedyną szansę uczestniczenia w APN) – (!) dobrowolnie przyznany azyl dla wszystkich trzech jego krajowy konkurs kwalifikacyjny; Stąd prowadzi do Gwinei najwyższym rozgrywkach Horoya AC na glebie marokańskim właśnie ukończyli szkolenie latem.

A powinien być może przynajmniej kontrolowany przez państwo linii lotniczych Royal Air Maroc od dawna kazał zerwać wszelkie więzi z krajami dotkniętymi (!). – tak jak wszystkich linii lotniczych na świecie, z wyjątkiem dwóch

Ale żaden z to po prostu nie będzie się działo.I dlatego też? Jest to realne ryzyko przeniesienia HIV na zdradzieckim terytorium Maroka dzięki takim przypadku jest dość bliskie zeru. Czy to musi być w Namibii, gdzie między 11 i 25 października odbyła się bez żadnych kłopotów żeński APN; I wiem, że mogłem Marokańczyków.

Powinni przede wszystkimi dostępnymi informacjami z najbardziej właściwej instytucji, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która przez 7.Listopada wzywając wszystkie rządy do zanegowania Ebola bo bez handlowych lub podróży powiązań z krajów dotkniętych. (A jednak ostatecznie w Maroku postanowił postawić zamiast na zaleceniach swoich ekspertów).

Po drugie, należałoby wziąć pod uwagę fakt, że osoba z tego konkretnego wirusa w organizmie staje się jego otoczenie naprawdę niebezpieczne tylko wtedy, gdy wykazują objawy choroby.Objawy, które z pewnością nie będą nawoływanie do podróży na glebie Maroka; Na dodatek, w celu monitorowania nożną.

To może być łatwo wykluczyć jeszcze tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że zdecydowana większość ofiar stanowili pokazujące rekrutowani spośród najuboższych bez dostępu do wody, nie mówiąc już funduszy na taki wyjazd; lub spośród pracowników szpitala, którzy – śmiem twierdzić – trudno będzie stanowić znaczną część entuzjastów piłki nożnej

W tym samym czasie, jeśli podróż może widza striked tylko gdzieś w środku 21-dniowym okresie inkubacji, my wciąż musimy liczyć się z tym. że kwestia Maroko planuje kogoś do wymiany płynów ustrojowych (bo tylko w ten sposób przenosi się wirus złośliwy) – co prowadzi nas do jeszcze większej skrajności

po trzecie należy w Maroku po raz pierwszy zrealizować. Puchar Narodów Afryki nie jest równa World Cup.Innymi słowy, jeśli marokański minister sportu Mohamed Ouzzine wcześniej szacowano, z całą powagą, że jego ojczyzną podczas turnieju odwiedzi 200 1000-1000000 cudzoziemców, można prognozować, lody i od serca do śmiać. Jednak sama (tradycyjnie optymistyczne) CAF niedawno przyznała, że ​​nie spodziewa się ponad tysiąc pasażerów widzów.

(właśnie te Ouzzineových 200.000 fanów zagranicznych niechcenia zarejestrowanych w Republice Południowej Afryki na dwa razy większy i kilku popularnych Mistrzostw Świata 2010. )

Ani stąd Maroko prostu nie bardzo bezpieczne.Zmiany w Pucharze afrykańskiego po wszystkim normalnie żyć uwzględnia pół-pustych trybunach, gdzie wszystkie z 70% siedzieć w domu za dużo reszty pozyskanej sąsiednich krajów – w przypadku Maroka pewno nieszkodliwe…


Home w stosunku do poprzednich linii mają teraz około dwie opcje: można albo marokański vycouvání uważane za mniej paranoja i nieskończony przejawem roztropności (czy to w imię własnej ludności lub dochodu) lub ciebie – podobnie jak wielu z tych, którzy otrzymali podobne informacje z z pierwszej ręki – pójść trochę dalej i mówić o wspólnym ciosem w plecy

i to nie tylko z tyłu końcu pchnął CAF, ale również cała Afryka Subsaharyjskiej..Powiedziała, że ​​po raz kolejny stał się ofiarą niewiedzy bohapusté „rozwiniętego świata”; nawet gorzej – w tym samym czasie wszystkie torby zostały rzucone krajów Afryki subsaharyjskiej innych przedstawicieli kraju afrykańskiego. Że boli jeszcze bardziej.

Nie jest przypadkiem, że to według tej teorii, Maroko nadal nalegać na zamawianiu grudnia Club World Cup. Na to nie miał przedstawiciele wyniesienie Afryce subsaharyjskiej i całego kontynentu będzie reprezentować tylko przedstawicieli krajowych, wraz z posłami z sąsiedniej Algierii (do którego Maroko od 1992 tylko akcje zamknięte granice).

Wynikiem tego Marokańska „Nie” W skrócie, aby żyć znowu obudził długotrwałe i dobrze delikatną dyskusję na temat (nie) istnienie pewnego poczucia wyższości, że zachowują się one w kierunku krajów Maghrebu do pozostałej części kontynentu.A nawet jeśli specjalnie tu niczego tak nie działa, przynajmniej śmiertelne (i kontrolowane?) Ignorance Marokańczycy w ostatnich dniach nie wykazały debaty.

Czy to w każdym razie Maroko jest winny niczego, kara od organu afrykańskiego futbolu nie mógł uciec , I charakter sankcji natychmiast stał się przedmiotem zarzutu namiętny, i choć wielu to rozważyć – mówimy, – za niewłaściwe.Ale nawet taka postawa po kontekstualizacja nie robi dobre wyczucie.

Jeśli dano karę oznaczone tylko Royal Marokański Związek Piłki Nożnej (grzywna w wysokości 16 mln EUR) oraz starszy reprezentacja (niezdolność do konkurowania w ciągu najbliższych dwóch afrykańskich mistrzostwach), jest w rzeczywistości względne nic.

Podobnie zresztą wziąć rękę przykład małej, nieznacznej Gambii (który nigdy nie napisał ČTK lub przecinek). To było tego lata z powodu oszustwa, daty urodzenia niektórych jej przedstawicieli do 17 lat rządził dwa lata absolutnie wszystkich zawodów organizowanych pod auspicjami CAF – tj.także z klubu i między innymi nadchodzącym starszy APN.

Tak, wszystko Gambia że otrzymał za oszukiwanie w siedemnastu chłopców; i tylko nieznacznie lepsze w tym samym okresie spadła Beninu. To, co mówię tylko surową karę

Oczywiście, African Football Confederation tylko w ostatnich latach zrobił wiele błędów. – Nie, ale decyzje na poziomie marokańskich więźniów Wśród nich na pewno – rozpoczęcie, zakończenie lub wybranie wymianę organizatora.

Po tym wszystkim, może to być znacznie gorzej: regule African Football Confederation akceptuje maksymalną karę w wysokości 40 milionów euro i zakaz konkurencji dla maksymalnie czterech lat – co jest również związane z wycofaniem marokańskiej początkowo spekulował.Jednak w finale kraju muzułmańskim CAF w zasadzie ustąpił i sięgnął za mniej niż połowę ładunku.

Nie biadać Marokańczyków. Szkoda, zamiast średnich afrykańskich kibiców.

On będzie musiał wykonać w okresie styczeń ostatecznego turnieju zorganizowanym tragicznie zarządzana, dziennikarze niepopularne lub ogólnie słaba i rozpaczliwie krótki straż Gwinea Równikowa. Zamiast tego kraju, który miał wszystko, czego potrzeba – oprócz podstawowej gry…