Nowy wielomilionowe idź do „Santos”

Gabriel

Pozycja: napastnik, skrzydłowy
Wiek: 19
Klub: „Santos”
Prawdopodobieństwo połączenia w reprezentacji: średnia

Nowy wielomilionowe idź do „Santos” przeprowadził drugi z rzędu świetny sezon w dorosłej poziomie. Facet, przypominający Suareza styl gry, był nazywany za bardzo wysoką skuteczność (w systemie klubu zdobył już ponad 600 sztuk). Gabriel – mocno zbity i napastnik, z dobrym uderzeniem i zdrowym instynktem. świetnie otwiera się za plecy obrońców i z zimną krwią realizuje chwile. Pomimo młodego wieku, jest drugi rok z rzędu strzelił już 20 bramek na sezon. I to przy tym, że wraz z przyjściem do klubu Ricardo trener woli korzystać z Gabriela na skrzydle.

„Barcelona” już porozumiała się z „Santos” o priorytetowej prawo do zakupu za 50 milionów euro. Ale w takim tempie, wydaje się, Gabriel zdąży zadebiutować w „” wcześniej, niż przeniesie się do Europy. On jest całkiem w stanie zamknąć niewłaściwą pozycję linii frontu, a z i Hulk w partnerach bramki nie każą na siebie czekać.

28 grudnia „Arsenał” pokonała „Bournemouth” w meczu Premier League – 2:0. Ta była niczym nie to niezwykła gra z ludzkim ostatnim wynikiem, słowem, jedna z tych, o których zapomina się zaraz po końcowym gwizdku. W 27. minucie Gabriel strzelił głową po podaniu z kąta , a w 63 minucie zdobył i sam niemiec. Pewna strona zwycięstwo nad początkującym elitarnej dywizji.

Później tego samego wieczoru, na BBC wyszła program Match of the day, podczas którego czołowi analizowali grę drużyn. Komentator Jonathan Pierce, opowiadając o kolejnej klasie meczu , powiedział: „mam wrażenie, że w tym sezonie wszystko, czego dotknie, zamienia się w złoto”. I w tym miał rację. Po 21 w meczu Premier League można nazwać najlepszym piłkarzem mistrzostw – to pokazuje wyjątkową grę i już wziął sobie do 3 gole i 16 punktów. Co do asyst, drugi na liście jest pomocnik Manchesteru City Kevin De Bruyne, który znacznie ustępuje swojemu koledze z „Arsenału” – u belga zaledwie 8 . U nie ma konkurentów, w tym na liczbę kluczowych podań na mecz – 4,6.

Nawet jeśli porównać z jego statystycznymi wskaźnikami ostatnich lat, jest oczywiste, że Mesut spędza swój najlepszy sezon. zostało zarobić dwa punkty, aby pokazać swój najlepszy wynik w sezonie 2010/11 i 2011/12, kiedy to występował w „Realu”, udało się zdobyć 17 biegów, strzelając przy tym 6 i 4 bramki, odpowiednio. Liczby kluczowych biegów teraz ma najlepszy wynik w karierze. Według prognoz specjalistów, w tym sezonie niemiecki pomocnik musi pokonać swój rekord w ilości utworzonych chwil, ustanowione im pierwszy rok w Hiszpanii – 136.

Wszystkie te liczby i komentarz Molo doskonale ogólny obraz. W dwóch pierwszych sezonach w „Arsenale” trudno było się odnaleźć, ale teraz gra na zupełnie nowym poziomie. Teraz ma wszystko, aby znów wrócić w dziesiątce najlepszych piłkarzy świata.