Podoba mi się to tak bardzo

1

Jakie umiejętności rozwijają się: gry, leżenie na brzuchu, kontrola głowy, rozwój umiejętności emocjonalnych i społecznych, samoświadomość

Wiek: 0-12 miesięcy lub więcej

W niektórych zestawach nietłukące się lustra mają również matę wywołującą. Nie jest konieczne, abyś kupił specjalne lusterko dla dziecka, aby dziecko było szczęśliwe z powodu swojego odbicia. Możesz zawiesić małe ręczne lusterko na plastikowych łańcuchach i przymocować je do rozwijającej się maty. Zobacz, jak to wszystko się składa? Możesz również umieścić dziecko przed lustrem lub przed lustrzaną powierzchnią na drzwiach szafy, aby mógł bawić się z nim w odbiciu. Lustra mogą być również wykorzystywane jako czynnik motywujący, rozpraszający i zajmujący, gdy dziecko leży na brzuchu i uczy się usiąść. W każdym razie lustro powinno być bezpieczne dla dziecka i lepiej, jeśli nie bije.

4. Grzechotka

Zabawki dla dzieci do roku zdjęcie

Jakie umiejętności rozwijają się: chwytanie, bawienie się z wyciągniętymi ramionami, przekazywanie ręki, koordynacja ręka-oko, test zębów, identyfikacja obecnych, umiejętność utrzymywania się obiektów, interakcja typu „give-take”, uwaga, kontakt wzrokowy, wskazanie kierunku ruchu piłki, czołganie

Wiek: 0-12 miesięcy lub więcej

Podoba mi się to tak bardzo: grzechotka i piłka są w jednym. Istnieje wiele, wiele różnych i, co dziwne, dzieci w każdym wieku podobnym do nich.

Tkany wzór umożliwia dzieciom łatwe trzymanie piłki (dzięki odruchowi chwytania w pierwszych miesiącach życia), ale możesz też powiesić ją na rozwijającej się macie, aby dziecko mogło ją kopnąć, powodując wbicie grzechotki.

Fakt, że piłka jest prawie symetryczna i nie ma innej, mniejszej kulki w środku (jak zagnieżdżona lalka) umożliwia jej przewracanie w tę iz powrotem, jak tylko dziecko dorośnie i uczy się bawić podczas siedzenia.

Przy okazji, czy wiesz, że popychanie piłki od dorosłego do dziecka daje dzieciom pojęcie dwukierunkowej natury komunikacji?

Bardzo często słowo „piłka” staje się pierwszym słowem dziecka.

Ponadto możesz ukryć piłkę w kocu i grzechotać grzechotką – aby dziecko uczyło się, że rzeczy istnieją, nawet jeśli nie są widoczne (to się nazywa „uporczywość obiektu”).