Vakoč jest nie do powstrzymania, wygrywając pierwszy francuski dublet

To świetny sposób wszedł „klasikářské” część rowerowego w drapieżnika Czech Petr Vakoč. Rider Etixx-Quick Step, najlepszy mistrz konna, zdominował weekend dwa francuskie klasyki, pojedynczy wyścig, który rozpoczął wiosenną część sezonu. On to pierwszy zawodnik, który to zrobił.

Praktycznie przy każdym uruchomieniu, na które w tym roku stanął Petr Vakoč walczą o zwycięstwo. Uciekł w Australii, blisko sekundę przez siedem sekund opóźnieniami w Prowansji. Dopóki weekend przyjść.

23-letni rowerzysta stary sprint w sobotę, zdominował wyścig klasyczny Sud-Ardeche i cieszył się przez mniej niż 24 godzin później na mecie Drome klasyczny.Euforia wywołał w zespole Etixx-Quick Step, który uważa jeden z czterech młodych zawodników, którzy może świecić w tym roku. „Nie jest tajemnicą, że oczekujemy od Petra velké rzeczy”, powiedział menedżer Patrick Lefevere stabilny.

Sam Vakoč odczuwalne w kilku tygodni, że zwycięstwo zbliża. W zimie całkowicie wykopał ich wytwarzania, tymczasowo przeniósł się do Hiszpanii Girona, która ma idealne warunki do treningu, iw przeciwieństwie do poprzednich lat z wolniejszym ruszania na sezon pogrążyła natychmiast pełny.

„To wyjątkowy moment, który już był w sobotę, kiedy po raz pierwszy wygrał zryw wśród specjalistów, czyli coś, co było dla mnie w kategorii poniżej 23 lat naturalne i normalne.. Zwycięstwo dał mi wspaniałe uczucie, „belkami Vakoč w sobotę w nocy

VIDEO: Petr Vakoč miał fantastyczny weekend

Dobrze zamienia się innym triumfu. „Jeśli w sobotę byłem pod presją w niedzielę I zrelaksowany. Wszystko, co pracował zespół pojechał fantastycznie i jestem szczęśliwy, że był pierwszym wygrać oba wyścigi w jeden weekend, „on rozkoszował.

Vakočova stale wschodząca gwiazda na trzeci rok z rzędu. Z tytułu wygranej etapu wyścigu dookoła Polski od 2014 roku i należał do jego drugie miejsce w jeździe na czas i mistrzostw wyścigu drogowego. W ubiegłym roku startował w Giro d’Italia, wygrał etap i klasyfikacji generalnej w czeskim Cycling Tour i zdominowały scenę w ciągu całego Brytanii.Stał się mistrzem.

W tym roku, po raz pierwszy spróbował roli lidera stabilnej Etixx-Quick Step w Australii, zajął piąte miejsce w Haut Var (ogólnie był najlepszy młody zawodnik przebiegł drugi w Prowansji zaledwie siedem sekund za Thomas Voeckler.

imitacja Štybar?

„Sobotni sprint, zacząłem wcześnie, około 300 metrów przed metą. i nie chcą czekać na coś, ale to było szybko sto metrów przed metą zacząłem znikać i Bałem się, że moi zawodnicy za mnie wyprzedzić. i źle, ale chciałem wygrać. dałem z siebie wszystko, a może powinienem mieć więcej niż inni „, powiedział wygranej Classic Sud-Ardeche.

Nawet niedziela nie była gładka, nie Vakoč ciężko walczył pojedynku z Johnem Bakelantsem.W podejściu do ostatniego zakrętu nawet niespodziankę belgijski staranował do mety na pierwszym miejscu, ale bardziej katastrofalne sprint wygrał ponownie Vakoč.

„Może planowałem to inaczej, ale znowu wyszło idealnie. Co więcej można chcieć „, on promieniał Vakoč.